Jak chronić skórę przed słońcem

Jak dbać o cerę na co dzień?Jest to prostsze niż mogłoby się wydawać. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad  i nasza skóra będzie zawsze zdrowa i promienna.

Jak dbać o skórę każdego dnia?

Po pierwsze zawsze zmywaj makijaż przed spaniem. Nie ważne jak jesteś zmęczona. Pozostałości kosmetyków zatkają ci pory. Następnego dnia rano będziesz wyglądała jak na mocnym kacu, a przecież żadna z nas tego nie chce.

Drugi krok to odpowiednia pielęgnacja. Gdy pozbędziesz się makijażu dokładnie umyj twarz żelem bądź pianką. Warto użyć specjalnej szczoteczki do mycia twarzy. Ona delikatnie złuszczy martwy naskórek i usunie resztki zanieczyszczeń. Kolejny krok to tonik do twarzy bez alkoholu. On przywraca prawidłowe pH skóry. Ostatni etap podstawowej pielęgnacji to krem nawilżający. Krem powinnyśmy stosować dwa razy dziennie na noc i na dzień. Między bajki należy włożyć historię, że tłusta skóra nie potrzebuje nawilżenia. S=Tłusta skóra bez nawilżenia przetłuszcza się jeszcze bardziej, a zatem brak kremu oznacza jeszcze bardziej świecącą cerę. A raz w tygodniu powinnyśmy położyć na twarz maseczkę dobraną do typu naszej cery. Taki zabieg odżywi naszą skórę, dobrze ją zregeneruje. Dodatkowo poczujemy się bardziej zrelaksowani.

Letnia pielęgnacja

Latem powinniśmy  szczególnie mocno zatroszczyć się o stan naszej skóry. Naszym sprzymierzeńcem są oczywiście Kremy do opalania dostępne m.in. w Bee.pl. Tego typu produkty zabezpieczają naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Nie każdy jeszcze zdaje sobie sprawę, że nadmierna ekspozycja na światło słoneczne nadmienie wysusza skórę, przyśpiesza jej starzenie, a w skrajnych przypadkach może powodować raka skóry, czyli czerniaka.  O kosmetykach do opalania należy pamiętać nie tylko w czasie urlopu, ale też na przykład zimą. Zwłaszcza jeśli jest ona śnieżna. Promienie słoneczne odbijają się od białego puchu i przez to nasza skóra, zwłaszcza ta na twarzy jest mocno narażana na ich działanie. To właśnie dlatego tak wiele osób wracając z gór przywozi ze sobą złotą cerę.