Niezbędnik wakacyjny – kremy do opalania

 

Wakacyjny czas kojarzy nam się przede wszystkim z dużą ilością słońca. Niezależnie od tego dokąd się wybieramy na odpoczynek prawdopodobnie będziemy mieć kontakt ze słońcem, na które nasza skóra może zareagować w różny sposób. Zastanów się dobrze, jaką masz skórę – mocną i grubą, czy bardzo delikatną i skłonną do podrażnień oraz alergii? Jak możesz zareagować na duże nasłonecznienie? W najlepszym wypadku wyjdziesz z tego spotkania “ucałowany słońcem”, lekko brązowy, czego będą ci zazdrościć znajomi, a zwłaszcza miłośnicy letniej opalenizny, którzy po długim leżeniu na plaży są bladzi. Co jeśli jednak narazisz się na oparzenia, a co najgorsze udar? Trzeba pamiętać o tym, by jak najlepiej chronić się przed słońce! Niestety bywa bardzo groźne.

Nakrycie głowy i krem do opalania

Pewnie już nie raz to słyszałeś, ale jest to warte podkreślenia. Żeby słońce nie zostawiło na nas przykrych śladów w postaci oparzeń i by zadbać jak najlepiej o swoje zdrowie należy przede wszystkim pamiętać o odpowiednim nakryciu głowy. Całe szczęście kapelusze są teraz jak najbardziej w modzie, więc możesz je znaleźć praktycznie w każdym sklepie odzieżowym! Od słomkowych po niezwykle gustowne i w różnych kolorach. Dobre okrycie to jednak nie wszystko. Przede wszystkim zainwestuj w Kremy do opalania szeroki wybór! Może Ci się wydawać, że one nic nie dają, ale nic bardziej mylnego. To właśnie takie kremy mogą ocalić Ciebie od bolesnych oparzeń. 

W tych godzinach unikaj słońca

Czy wiesz, że między godziną 11 a 16 należy, w miarę możliwości, unikać słońca? Warto wziąć sobie to do serca i chronić swoje ciało przed najbardziej intensywnym promieniowaniem słonecznym w tych godzinach.

Chcę się opalić, ale nie zaszkodzić swojemu zdrowiu – co teraz?

Nie obawiaj się! Aplikacja kremu do opalania nie blokuje całkowicie promieniowania słonecznego, na które narażone jest ciało podczas opalania. Nawet przy stosowaniu kremu z najwyższym filtrem SFP większości ludzi nie uchroni ciała przed opalenizną. Będzie to jednak opalenizna bez oparzeń! Warty zapamiętania jest fakt, że w momencie, kiedy dostrzeżesz brązowiejącą skórę możesz pozwolić sobie na kosmetyki do opalania o coraz niższej wartości filtru.

Opalanie nad polskim morzem najbezpieczniejsze

Zupełnie inaczej Twoje ciało będzie reagować na włoskie słońce, a inaczej na te polskie! Oczywiście – słońce mamy jedno na świecie, ale wiadomo, że im bliżej jesteśmy równika, tym promienie słońca są intensywniejsze i silniejsze. Eksponując swoje ciało na słońce chroń je jednak zawsze – niezależenie od tego, gdzie się znajdujesz.